Tr.gg Bedavasitem Javascript Html Kodlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tr.gg Bedavasitem Javascript Html Kodlar

Bedava-sitem, bedavasitem, Bedava sitem, bEDAVA-SİTEM TEMALARI, Bedavasitem Şablonları, Bedava sitem iconları, bedava sitem kodları, css tasarımlar, ice blue tasarımlar, web tasarımlar, wordpress, bed

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ice Blue Tasarım Yapımı(örnekli anlatım)

YazarMesaj
puncktual
Profesyonel
Profesyonel
puncktual

Erkek
Basarı Puan : 125
Rep Puan : 0

Ice Blue Tasarım Yapımı(örnekli anlatım) Empty
MesajKonu: Ice Blue Tasarım Yapımı(örnekli anlatım)   Ice Blue Tasarım Yapımı(örnekli anlatım) EmptyCuma Mayıs 28, 2010 10:21 am

Merhaba Sevgili bedava sitem kullanıcıları bu yazımda sizler ıce blue tasarımın nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım.

Kod:
<style type="text/css">

Bu kod tasarımda olmazsa olmazlardan.. Bunu tasarımın üzerindeki yazı kısmında en başa eklemeniz gerek.
Kod:
</style>

Bu kod ise üstteki kodun kapatılmasına yarar. Bildiğiniz gibi bütün kodlar
Kod:
< >
içinde yazılır ve
Kod:
</ >
olarak kapatılır.

Tasarımımıza başlık resmi eklemek için aşağıdaki kodu kullanırız. Üstekki kodlarda eklenerek,
Kod:
<style type="text/css"><!--td.edit_header_full{background-image: url(RESİM URLSİNİ BURAYA YAZIN);background-repeat: no-repeat;--></style>

Resim url si kısmına sonu jpg, gif veya png ile biten URL eklenir.
Örnek; https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_sad.gif Gibi..

Sitemizin arkaplanını değişmek için
Kod:
<style type="text/css">
<!--
body{background-image:url(RESMİN URL'Sİ BURAYA YAZILACAK);background-attachment: fixed}
-->
</style>
Bu kodu kullanırız. Yine aynı şekilde URL kısmına jp,gif veya png formatında URL eklememiz lazım.

Şimdi Kodları Direk Olarak Yazıyorum Sadece Gerekli alanları değiştirerek kulanın.

Buton Değiştirme Kodu:
Kod:
<style type="text/css">
<!--
td.nav{background-image:url(URL);}(RESMİN URL'Sİ BURAYA YAZILACAK);background-attachment: fixed}
-->
</style>

Mause ile üzerine gelindiğinde oluşan resim kodu;
Kod:
<style type="text/css">
<!--
td.nav:hover{background-image: url(URL);}(RESMİN URL'Sİ BURAYA YAZILACAK);background-attachment: fixed}
-->
</style>

td.nav_heading{background-image:url(URL);} ==> Navigasyon Yazan Kızıma Buton Oluşturma Komutudur..
td.sidebar_heading{background-image:url(URL);} ==> Sağ Kutuların En Başındaki Başlıklara Buton Oluşturma Komutudur...
td.edit_content_top{background-image:url(URL);} ==> Sayfalar Arası Dolaşırken En Üstte Hangi Sayfada Olduğunuzu Yazan Kısıma Buton Oluşturma Komutudur...
td.edit_content{background-image:url(URL);} ==> İçeriğinizin Bulunduğu Bölüme Bir Renk Resmi Yada Dilediğini Resmi Yerleştirme Komutudur...
td.edit_content_bottom{background-image:url(URL);} ==> Orta Sayfanın Bittiği Yere Bir Buton Oluşturma Komutudur..
td.shouty{background-image:url(URL);} ==> 1. Sağ Kutucuk Arkaplanına Resim Oluşturma Komutudur..
Bu Kodun başındaki td.shouty Komutunu td.shouty2 yaparsak ikinci Kutunun Arkaplanını Oluşturur.. Bunu 5 e kadar yazabilirsiniz...
td.edit_rb_footer{background-image:url(URL);} ==> Sağ Kutuları Biribirinden Ayırmak İçin Aralarına Bir Buton Oluşturma Komutudur...

Bütün bunları tek tek öğrendiğimize göre şimdi hepsini birlikde görelim.

Kod:
<style type="text/css"> <!-- td.edit_header_full{background-image:url(-----------BAŞLIK RESMİ URL-------);background-color:;} td.headline{visibility:hidden;} body{background-image:url(---------ARKAPLAN URL-------);background-attachment: fixed} td.nav{background-image:url(---------BUTON URL--------);} td.nav:hover{background-image: url(-------2.BUTON URL------);} td.nav_heading{background-image:url(-------NAVİGASYON URL-------);background-color:#;} td.edit_below_nav{visibility:hidden;} td.edit_navi_headbg{background-image:url();} td.edit_rechts_sbg{visibility:hidden;} td.sidebar_heading{background-image:url(------SAĞ KUTU BAŞLIK BUTON URL-----);background-color:#;} td.edit_content_top{background-image:url(-------SAYFA YER İMİ URL-------);background-color:#;} td.edit_content{background-image:url(------İÇERİK ALANI URL------);background-color:#;} td.edit_content_bottom{background-image:url(------İÇERİK ALANI BİTİŞ BUTON URL-----);background-color:#;} td.edit_content_bottom2{background-image:url(URL);} td.shouty{background-image:url(------SAĞ KUTU 1 BUTON URL-----);background-color:#;} td.shouty2{background-image:url(-----SAĞ KUTU 2 BUTON URL-----);background-color:#;} td.shouty3{background-image:url(-------SAĞ KUTU 3 BUTON URL-----);background-color:#;} td.shouty4{background-image:url(-----SAĞ KUTU 4 BUTON URL-----);background-color:#;} td.shouty5{background-image:url(-------SAĞ KUTU 5 BUTON URL------);background-color:#;} td.edit_rechts_cbg{background-image: url(URL);} td.edit_rb_footer{background-image:url(------SAĞ KUTU AYIRAÇ BUTON URL-----);background-color:#;} td.edit_rechts_bottom{background-image: url(URL);} td.edit_content_bottom:hover{background-image:url(URL);background-color:;} --> </style>

Bir Kaç Resmin Boyutları ;
Başlık Resmi ==> 921x104
Buton ==> 185x33
Arkaplan ==> Kendinize göre Boyutlandırabilirsiniz.. Tavsiye : 1024x768
Orta Sayfa ==> Renk Kodu Girmeniz Tavsiyedir...

Kolay Gelsin..

Ice Blue Tasarım Yapımı(örnekli anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anlatım Yapılsa
» resimli anlatım
» GS tasarım
» Css Tasarım Paylaşımcılarına Uyarı
» Tasarım Paylaşımı Yapanların Dikkatine